Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z NEURO-online jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.

Přehled případů

V ordinaci jako praktická lékařka pečuji o pacienta s migrénou, kterému již několik let opakovaně předepisuji triptany. Pacient byl v minulosti komplexně vyšetřen neurologem, sekundární etiologie bolestí hlavy byla vyloučena. Léčba triptany doposud p...

Dobrý den. Mám 46-letou pacientku s diagnózou epizodické migrény, již řadu let, zpočátku i se zrakovou aurou, nyní již bez aury. Frekvence migrén je 4x do měsíce, vždy trvají jeden den. Pacientka užívá Sumatriptan 50mg s velmi dobrým efektem, bez něj...

3 18. 12. 2023 Číst více

Pracuji jako ambulantní neurolog a mám pacienty s migrénou. Stane se, že profylaktická léčba nepomůže. Je v takovém případě vhodnější změnit preparát, nebo přidat k léčbě další medikaci? 

Ráda bych se zeptala, co poradit pacientovi pro léčbu ataky migrény, když sumatriptan sice pomůže, ale má nedobře tolerované vedlejší účinky - malátnost, únavu a bolesti svalů.